musewick

Magomed Alkhasov Alkhasov itibaren Texas itibaren Texas

Okuyucu Magomed Alkhasov Alkhasov itibaren Texas

Magomed Alkhasov Alkhasov itibaren Texas

musewick

Ampuero, uluslararası edebiyatta verilen farklı teknik ve fikirleri karıştıran, ancak Latin Amerika gerçekliğine veya isterseniz Şili'ye geçmek istediği harika bir roman yapabileceği bir arsa seçti. "Oracle Gecesi" nde Auster olarak, oyunun kahramanının dediği gibi roman içinde kurgu / gerçeklik etkileşimini iyi yansıtabilecek bir romanın potansiyel olarak meta-sanatsal bir açıklaması inşa ediyor. Birlikte, romanın romanının kahramanının koşulu, Şilili kadının durumunu Woolf tarafından "Kendi odasındaki" başka bir gerçeklikte gerçekleştirilene benzer bir şekilde keşfetme olasılığını açar; ve belleğin literatürdeki rolü için endişe devam etmektedir (Proust?). Ampuero, bu tür şeylerin kitabı tarafından ele alındığını bilir, ancak anlatıyı fıkra ile karıştırırsa, bunlardan herhangi birine giremedi. Geri kalanı için, "hızlı bir şekilde" yazıldığı anlaşılıyor: Isabel'in karakteri güvenilir değil, aynı ifadeler başarısız oluyor (örneğin, sadece "ne" demesi gereken "kim" yazıyor) ve hatta sahneyi özlüyor. Dostoyevski'nin Dumas eleştirisini Ampuero'ya haklı olmayan bazı detaylar ekleyerek de hatırladım (Plá'nın ABD'yi ziyaret etmesi gerekli miydi? Bir geminin İtalyan olduğu bir şey ekliyor mu?) En azından kitap Ampuero'nun yapabileceğine inanmamıza izin veriyor bu romanda elde edilenden çok daha fazlası.

musewick

Bu kitabı SEVDİM - İtalya'da bir ev almaya hazırım. Frances Mayes güzel bir ülkenin muhteşem bir resmini çiziyor ve yurtdışında bir ev satın almak ve yenilemekle ilgili zorlukları paylaşıyor. Yemek tarifleri ve yemek tarifleri, çiftçimin pazarına taze sebze ve otlar için sulama ve özlem bıraktı.

musewick

Yaşlanan heavy-metal rocker'ın internette bir hayalet satın aldığı ve ardından kaçması, onu ve grup arkadaşını, dünyadaki tüm berbat baba figürlerinin bir turunda Güney boyunca yol gezisine çıkarmasını gerektirir. Dalma - İki gün içinde bitirdim. Güzel yazılmış, özellikle gerçekte olmayan şeylerin kesin ve canlı açıklamalarında, örneğin bir güneş ışığı şaftı ona vurduğunda bir hayaletin görünüşü gibi. Jude'u sevdim ve yavaş, sade bir gelişimini gerçek bir insan insana sevdim ve Marybeth çok sevimli idi. Genellikle kitaptan etkilendim ve yazar tarafından başkalarını arayacağım. Birkaç küçük tartışmam var. Bazı gelişmelere hazırlık ağırdı (hey, Marybeth bıçak fırlatabilir! Hey, hayalet müzikten nefret eder! Bu şeylerin tekrar ortaya çıkıp çıkmayacağını merak ediyorum?). Ölü grup üyesi aradığında ve tüm bu suçlamaları yaptığında - boşanmak için eşime para verdin ama başım belada olduğunda beni kefalet etmezdin - onlar akıl almazdı; Jude öylesine en az dirençli bir adam ki herkesi kefaletle karşılayacaktı, özellikle de onları dinlemek zorunda olmadığı anlamına geliyorsa. Marybeth'in neden ondan daha fazla yorulmadığından emin değilim, ama onu gerçek bir insan olarak kabul ettim. Gerçekten ağır bir işkence sesim var, bu yüzden dehşete çok dikkatli yaklaşıyorum. Bu benim için güvenliydi; bazı korkunç şeyler olur, ancak yazar güvenilir bir şekilde bizim tarafımızda.