carlosazcurra

Carlos Azcurra Azcurra itibaren Basti Islam Pura, Pakistan itibaren Basti Islam Pura, Pakistan

Okuyucu Carlos Azcurra Azcurra itibaren Basti Islam Pura, Pakistan

Carlos Azcurra Azcurra itibaren Basti Islam Pura, Pakistan

carlosazcurra

James W. Hall'den bir başka büyük gerilim. Bu James Patterson'un yazmasını istediği bir kitap. Daha iyi bir dünyada, James Hall her bakkalda ve Wal-Mart kitap rafında da olurdu. (İlk baskı)

carlosazcurra

En başından beri, bu kitabı yıkmak zordu. İlerleme hızı kesinlikle harika; eylemde iki oluk vardı, ancak bu değişiklik işleri ilginçleştirdi. Bir noktada, yazar görünüşe göre Tom Clancy'yi en üst düzeyde gerçekleştirmeye çalıştı ve bir okuyucu olarak, inançsızlığı olduğu gibi askıya alamadım (ve bu bile bilim kurgu yönünün bir parçası değildi) kitap!). Bununla birlikte, kitap hızla bana yeniden katıldı. Lanet olası şey beni bir ya da iki kez işe geciktirdi! Bu kitabı kesinlikle bilimkurgu hayranlarına tavsiye ederim.

carlosazcurra

Birisiyle tanıştığınızda, birkaç dakika içinde onun hakkında bir fikir oluşturursunuz. Birini beğenip beğenmeme konusunda karar vermek uzun sürmez. Gerçekten birisini tanımak biraz daha uzun sürer, ancak onun neye benzediği hakkında kesin bir fikir oluşturmak için yaş almanıza gerek yoktur. Bu ilk görüş, gelecekteki görüşünüzün temelini oluştursa da, zaman geçtikçe fikriniz biraz değişebilir. Pierre Bayard'ın kitaplarla da izlememizi önerdiği temel strateji budur. Kitapları tanıştığınız insanlar olarak görün. Hayatlarını ölümünden sonraya kadar "hikayesini" okumadığınız halde, insanların görüşlerini paylaşmadan önce yaşlılıktan ölmesini beklemezsiniz. Ve o zaman bile, muhtemelen hayatlarının gerçekten nelerden oluştuğunun sadece küçük bir kısmına tanık oldunuz. Bir kitapta, ilk ve son sayfa arasında bütün bir "hayat" elde edersiniz ve bir fikir oluşturmak için birkaç dakikaya ihtiyacınız vardır. Emin olmak için, bunu yapabilme yeteneği, herhangi bir kitap eleştirmeni veya kütüphane katalogcunun deneyimlediği gibi pratikle gelişir. Bol eğlenceli anekdotlar ile ikna edici ve iyi yazılmış bir kitap.

carlosazcurra

Kudos to P.D. James, who writes intelligently and intricately plotted mystery novels, for experimenting with an interesting idea and a form so completely different from her usual books. I guess this could also be viewed as a kind of myth retold, depending on your belief system, but I found the whole thing kind of flat and uninvolving, and the characters only sketched in rather than fully drawn, as she is clearly able to do in light of her other novels. Try Margaret Atwood's Handmaid's Tale for a truly scary futuristic vision of a world in which fertility rates have fallen catastrophically.

carlosazcurra

I started off not liking this book. It's a much vaunted classic with a title that's become part of our lexicon, so I was expecting something a little more lucid, and instead I was confused at the outset. It's rambling and repetitive, and it has way too many characters to keep straight, way too many words in each sentence. I wondered what the big deal was. Then it grew on me. As I got to know the characters and became more accustomed to the humor so ironic and exaggerated that you wonder if they're all serious or out of their mind, I started liking the book. It doesn't change the fact that it's still hard to read at first, but I think this is one of those books that people read over and over again. I may just do exactly that one day, if only to get the characters straight at the start the next time. I do like the memorable lines, like the one about living forever or dying in the attempt, or like: "The country was in peril; he was jeopardizing his traditional rights of freedom and independence by daring to exercise them." So timely. And for a coward, Yossarian has very big cajones. As for Orr ... I'm so proud of myself; even though I could hardly understand what was going on in the book half the time, I called it. I just KNEW how he would end. Finished reading June 5, 2007.