564979152e8bb

itibaren Kyalanur Amanikere, Karnataka 563128, Hindistan itibaren Kyalanur Amanikere, Karnataka 563128, Hindistan

Okuyucu itibaren Kyalanur Amanikere, Karnataka 563128, Hindistan

itibaren Kyalanur Amanikere, Karnataka 563128, Hindistan

564979152e8bb

Florida'da çalışan genç bir ayakkabı tamircisi, kurbağaya dönüşmüş kardeşini bulacaksa gizemli bir prensesle evlenmeyi önerdiği için sihir dünyasına giriyor. Ünlü bir ayakkabı tasarımcısı olmak isteyen genç adam, sunulan parayı ve görevi kabul ediyor. Yol boyunca sihrin her yerde olduğunu bilir - tanıdık yerlerde ve tanıdık insanların etrafında.

564979152e8bb

Özellikle gerçek hayatta kedileri sevmiyorum, ancak son zamanlarda kurguda genellikle çok daha çekici olduklarını fark ettim. Vivian Vande Velde'nin İyi Zamanlanmış Büyüsü, böyle havalı bir kedisi var. Hikaye, 15 yaşında annesi ile Fransa'da yaz geçiren Deanna, Mickey Mouse saatini bir kuyuya düşürdüğünde başlar. Kuyu ortaya çıkıyor, ortalama iyi değil: sihir. Daha da kötüsü, Deanna saatini kuyuya düşürmedi, ortaçağ Fransa'sına bıraktı. Şimdi işler gerçekten kontrolden çıkmadan önce saati geri almak zorunda. Deanna, modern Fransa'da arkadaş olduğu kara kedi olan Oliver şeklinde yardım alır. Şimdilik Oliver bir insandır. Bu kitabı ilk olarak on altı yaşında okudum. O kadar çok sevdim iki kez arka arkaya okudum. İyi Zamanlanmış Efsun, hiç eskimeyen kitaplardan biridir. Tekrar tekrar okuyabilirsiniz ve hikaye hala ilk kez olduğu kadar iyidir. Vande Velde'nin buradaki anlatı tarzı, geleneksel öykü anlatma ve onun eşsiz modern duyarlılığı ile diğer "peri masalı" kitaplarına (The Rumpelstiltskin Problem veya Heir Apparent gibi) benzer. Roman, Deanna'nın bakış açısını izleyen üçüncü şahıs anlatımı ile yazılmıştır. Bu roman, birçok farklı unsuru büyük etkiyle birleştiriyor. Vande Velde'nin en iyi karakterlerinden biri Oliver. Kedilerin insanları aynı şekilde görmediği anlaşılıyor. Bir insanın kedi döndü bir insanın sesine ne kadar ikna edici bir şekilde yazabileceğini bilmiyorum ama Vande Velde bunun iyi bir işini yapıyor gibi görünüyor. Hikaye hızlı ve oldukça basit. Daha yaşlı okuyucuların zevk alabileceği ve yorum yapabileceği birçok şey vardır, ancak hikaye genç okuyucuların da devam edebileceği kadar basittir. Oliver oldukça yardımcı olsa da, şeylerin düzeltilmesinde (saati geri alma) önemli bir rol oynadığı için çocuklar için harika bir feminist odaklı kitap (bazıları "anti-prenses" olarak adlandırılabilir) diyebilirim. biraz. İyi Zamanlanmış Efsun ile ilgili tek sorunum son. Bazı okuyucular size iyi, açık uçlu bir yüzeyden hoşlandıklarını söyleyecektir. Daha gerçekçi, okuyucuları hayal güçlerini kullanmaya teşvik ediyor vb. Açık uçlu olmak için bir zaman ve yer var. Bu kitap onun için en iyi yer değil. Vande Velde bunu özveriyle kabul eder (sondan nefret etmesine rağmen bir kıza adanmıştır). Yıllar geçtikçe sonlar daha az sıralandı çünkü konuyu daha fazla düşünerek, bir şeyleri bitirmenin daha iyi bir yolu olmayacağı sonucuna varmaya zorlandım. Ama ilk okuduktan sonra beni hala hayal kırıklığına uğrattı. Biraz rahatsız edici bir sona rağmen, bu kitap inanılmaz. Karakterler sevimli, hikaye eğlenceli, Oliver harika. Vande Velde burada her zamanki gibi yaratıcı ve eğlenceli.

564979152e8bb

Şimdiye kadar okuduğum en iyi kitaplardan biri.

564979152e8bb

Standart fantezi ücreti, ancak çoğu fantezi yazarı arazilerini önceki bir yazardan sadece belirsiz bir şekilde kaldırırken, Eragon sadece Yüzüklerin Efendisi paintjob ile Yıldız Savaşları'nın armasıdır: Prenses kaçar, değerli eşyayı kötü imparatorun ellerinden uzak tutmaya çalışır . Çocuk madde bulur. Kötü adamlar çiftliğini yakıp amcasını öldürür. Yaşlı gizemli adam ona yardım eder ve çocuğun (şimdi kötü) babasının ait olduğu gizli bir şövalye düzeninin bir parçası olduğu ortaya çıkar. Oğlan babasının kılıcını verir ve (sonunda) prensese götürür, sonra trajik bir şekilde ölür. Çocuk, X-Wings'i (er, ejderhalar) nasıl uçuracağını öğrenir ve babasını ve kötü imparatoru ele geçirir & c., & C. Paolini, aynı zamanda büyük bir edebi yetenek olduğunu hayal etmek yerine, bir fantezi yazarı olduğunu inkar ederek diğer fantezi yazarlarına benzemektedir. Kendi sözleriyle: "Yazımda, Tolkien en iyi ve Seamus Heaney'in Beowulf çevirisi arasında bir yerde lirik bir güzellik için uğraşıyorum" (1) Ne yazık ki, dili kontrol etmesi bir parça Harry Potter hayranına benziyor. Annem ve babamın da kendi yayın şirketlerini işletmesini diliyorum. Ancak, böyle bir nimet Paolini kadar açıkça yazmamı gerektiriyorsa, reddetmem gerekirdi. Evet, on sekiz yaşında olduğunu biliyorum ama Byron, "Boş Günlerce Saat" i yazarken Byron ve "Eleştiri Üzerine Deneme" yazarken Papa da öyle. Paolini kendini edebi büyüklerle karşılaştırmaktan çekinmezse, eleştirimin biraz kabartmasında eşit ağırlıkla düşmesine izin vermekte kesinlikle bir sorunum yok. Sanırım Robert E. Howard gibi Pulp yazarlarına dönmemizin nedeni, bu yazarların bir sonraki 'edebi olay' yerine heyecan verici hikayeler yazmak istedikleri. Emeklilikten yoksun yazarlar genellikle çok iyi hikayeler yazarlar, çünkü kendilerini aşırı şişmiş, aşırı karmaşık hikayeler yazmaya zorlamazlar. Birçok modern fantezi yazarı tam tersini yapar: gereksiz kaçan iplikler yazarlar ve daha sonra hiç kimsenin onları edebi büyükler olarak görmediğinden üzülürler. Burada daha önce fantezi okuyan herkes için yeni veya ilginç bir şey yok - bu sadece eski klişelerin yeniden canlanması. Yazma, ilerleme hızı ve karakterizasyon standart dışıdır. Genç bir çocuğun bu kitabı yazdığını bulmak beni şaşırtmadı - tam da genç bir fantezi faninin yazmasını beklediğim şeydi. Fantezi Kitap Önerilerim

564979152e8bb

Bu kitap beni gerçekten şaşırttı - bir antolojide Evenson'un ("İki Kardeş", kısa bir hikaye) kısa bir hikayesini okudum ve yazmayı takdir edebilirken, karnım çok ÇOK içgüdüsel ve grafikti ve gerçekten vardı kendimi okumaya zorlamak için - bu yüzden burada da aynısını bekliyordum. Açık Perdede sürüngenlik çok psikolojiktir, bu da benim fincan çayımın sadece dışarıdan gelen brütten çok daha fazla. Kesinlikle yoğun ve sürükleyici bir okuma. Denediğim için memnunum.

564979152e8bb

"Bir psikolog, insan varlığında güçlendirilmemiş davranışların en uzun zaman çizelgesinin lisansüstü okul olduğuna şaka yapıyor." (25) Bunu bitirmeden önce okumak için anneme verdim :( ... ama sevecek. Eğer okursa, bu ... *** Terminoloji hakkında bilgi sahibi olacaksınız Bu kitabı okurken şunları içerir: Takviye (pozitif takviye; negatif takviye; takviye zamanlaması, boyut, ikramiyeler ve zamanlama) Ceza - ve sonuçları görmek istiyorsanız neden bu yaklaşımı kullanmamalısınız Şekillendirme (bkz. 10 Şekillendirme Yasası, s. 38, hedefleme) Uyaran Kontrolü (bkz. S. 73 uyaran kontrolü kuralları) Davranış Zincirleri (geriye doğru zincirleme, ön öğrenme düşüşleri ve öfke nöbetleri) *** Batıl inançlı davranış (yanlışlıkla koşullandırılmış davranış) - bkz. Sf 26-29 "Haklı olduğunuzda , olması gereken şey şu: doğru. Mutlaka sevilmemek ya da hoş bir şey: sadece doğru. ”est diyor ki (33) Bkz. Eğitim Oyunu, s. sözlü iletişimin önemli olduğunu ve öğrenmenin dil kullanmadan veya en azından sözlü c olmadan gerçekleşemeyeceğini varsayma hatası onsciousness. (56)

564979152e8bb

** spoiler uyarısı ** Güzel. Kaldığım kadar güzel kalp kırıcıydı. Ve her zaman okumayı bırakmamın nedeni budur. Bu, başlangıçta bu kadar ilk olan kadar zorlayıcı değildi. Adam'ın acısını okumak korkunçtu. Ama bu acı iyileşir ve bundan ne gelir? Birlikte güzelliği. Yazılı muhteşem oldu. Keşke bunun okumanın nasıl bir şey olduğunu anlatan kelimelerim olsaydı. Bu .... akla gelebilecek en ince, en ince ipekleri giymek gibi, kelimeleri ve duygularını kalbinizde dalgalanan hissetmek gibi, o kadar yumuşak ki ilk başta ne kadar acı verdiğini fark etmiyorsunuz. Her şey okumaktan çok deneyimlendi. Adem Mia ile tekrar yüz yüze durduğu andan itibaren, tüm konuşmaları, tüm açıklamaları, nihayet ... her bir vahiy, her bulmaca parçası daha önce parçalarını tekrar bir araya getirdi ve görmek harika ve güzel hissettirdi . Sonunda okuduğuma çok sevindim. * Sadece yazdıklarımı tekrar okudum ve muhtemelen kimse ne yazdığımı anlamayacak veya ne demek istediğimi anlamayacak ve evet, değiştirmiyorum. *

564979152e8bb

bundan daha iyisi olamaz

564979152e8bb

Haydi. gerçekten 50'li yaşlarda yaşamayı diliyorum

564979152e8bb

En sevdiğim yazarlardan birinin aklına bir göz atmaktan gerçekten keyif aldım ve o, başarılı yazarlara yıllarca süren çalışma ve teşvikler ve en başarılı yazarların bir şeyler çıkarması gerektiği konusunda söyleyecek çok iyi şeyler vardı. başlarını ve kağıt üzerinde.

564979152e8bb

Gerçekten iyi, gerçekten rahatsız edici. Seninle kalan ve seni etkileyen kitapları seviyorum.

564979152e8bb

Dapat buku ini di pesta discountnya MPH. Lumayan 50% dari harga normal, beli 2 buku Tony Parsons dapat 1 bonus. Awalnya asal ambil aja, baca ringkasan belakangnya. Tapi,..setelah baca sampai selesai ternyata ceritanya menarik juga. Jadi penasaran sama buku2nya Divakaruni. Tentang dua orang gadis, tumbuh rapat sebagai sepupu. Apapun yang dilakukan selalu bersama-sama. Suatu hari salah satu menemukan rahasia masa lalu. Hal ini membuat hubungan mereka berbeda. Sebelum menikah dan setelah menikah ada problem sendiri-sendiri, tapi pada akhirnya mereka membuktikan bahwa tali persaudaraan dan persahabatan itu tak pernah putus. Yang membuat novel ini menarik menurutku, salah satu dari dua sepupu ini mencintai cerita dan dongeng. Setiap cerita yang kembali diceritakannya kepada sepupunya, selalu bisa menjadi cerita baru yang berbeda dan tak kalah menarik dari versi aslinya. Salah satu dongeng masa kecil mereka berdua bahkan menyelamatkan salah satu saudara sepupu ini dan menyemangatinya bangkit dari kehancuran. I love this book!