emasanilo

Diana Sierra Mej Sierra Mej itibaren Steel, Hexham, Northumberland NE47, İngiltere itibaren Steel, Hexham, Northumberland NE47, İngiltere

Okuyucu Diana Sierra Mej Sierra Mej itibaren Steel, Hexham, Northumberland NE47, İngiltere

Diana Sierra Mej Sierra Mej itibaren Steel, Hexham, Northumberland NE47, İngiltere

emasanilo

Bu kitaba ilk çıktığında başladım, yeni bir Wally Lamb kitabı bekleyemedim, ama uzun süre kalabileceğim bir kitap değildi. Sonunda bitti. Kendimi karakterleri o kadar çok sevmedim, hatta onları çok önemsemedim. Benim için iyi bir okundu.

emasanilo

Şaşırtıcı ve dehşet verici, ama tekrar okumak gerekiyor.

emasanilo

Bu kitapla çelişiyorum. Dürüst olmak gerekirse beni korkutuyor ve ben basmak bilmiyorum. Bu kitabı 9. sınıfta okudum ve o zamandan beri almadım. Bu yıl öğretmek tekrar yüzleşmemi gerektiriyordu. Bazı şeyleri görme şeklim değişti. Bu kitap beni rahatsız etti. Başka birinin de aynı şekilde hissettiğini merak ediyorum. Neredeyse bu kitabı 10. sınıflarıma aktarmamam gerektiğini hissettim ... bu hakka sahip miydim? Ama neredeyse benim kadar etkilendiklerini sanmıyorum. Cevabını bilmek istediğim soru şu - bu iç karartıcı bir kitap mı? Bunu buldum, çünkü umutsuz gördüm. Holden, Phoebe'yi karuselde izlerken bu delice büyük anı yaşadı. Aslında çocukları yakalamaya çalışmamasını istiyor. O anda çocuklara yardım etmeyeceğini, düşmeleri gerektiğini anlıyor. Peki bu önemli epifaniye sahip olduktan sonra akıl kurumuna ne giriyor? Bu bana hiç mantıklı gelmedi ve kimseye bunu anlatması için yalvarıyorum. Çavdarda yakalanamayacağını gerçekten anlarsa, neden psikiyatrik tedaviye ihtiyacı var? Çünkü onun üzerinde bu kadar derin bir etkisi (farkındalığı) olduğu için yıkılıyor mu? Ama bana göre, bu farkındalık anı onun kurtuluş anıdır. Bu an umutlu ama kitabın sonu değil. Anlamıyorum. Mesaj, yetişkinliğin umutsuzluğunu anlamamız mı? Ne de olsa Salinger kiminle sempati kuruyor? Salinger, Holden'in bir deha olduğunu, dünyanın gerçekliğini ve yetişkinliğin gerçek doğasını görerek iletişim kurmaya mı çalışıyor yoksa Salinger, Holden'ı, dünyayı yitirdiği için yetişkinliği ile yüzleşemediği için üzüntülü bir vaka olarak mı görüyor?

emasanilo

Çok ilginç, ama bazı bölümleri olması gerekenden çok daha spesifikti - çoğu zaman gerçekten inşa edilmemiş olan büyük miktarlarda bilimsel bilgi (burada size bakıyoruz, mısır seksiyle ilgili her ayrıntıyı açıklayan yüz sayfa). En iyi parçalar, endüstriyel sığır yemi ile yönetim yoğun otlatma çiftliği arasındaki kontrasttı. Son bölüm benim için bir tür ıskartaya çıktı, çünkü 30 sayfa mantar avından kaynaklanan didaktizme oldukça ilgi duymuyorum.