nickvondra

Nick Vondra Vondra itibaren Tamarindo, Ver., Meksika itibaren Tamarindo, Ver., Meksika

Okuyucu Nick Vondra Vondra itibaren Tamarindo, Ver., Meksika

Nick Vondra Vondra itibaren Tamarindo, Ver., Meksika

nickvondra

şimdiye kadar okuduğum en iyi romanlardan biri ... gerçekten sevgi, onur, üzüntü, gülme ve fedakarlık ile dolu harika bir hikaye ... tüm insan duyguları !! Ben okurken gerçekten heyecanlandım, sadece yaklaşan etkinliğin ne olacağını bilmek için sabırsızlanıyorum .. Bu romandan, birçok ahlaktan ve prensipten çok şey öğrendim ve tüm kutsamalarla ne kadar şanslı olduğumuzu öğreniyorum bu kutsamaları korumak ve ne kadar önemli olduğunu ..

nickvondra

Yıllar boyunca, Christine Feehan'ın Karpat dizisinin çoğunu okurken ilk kitabı hiç okumadım. Bu yüzden Cuma günü kütüphanemde "yazarın kesim" versiyonunu gördüğümde, hafta sonu okumak için eve götürdüm. Hikaye, Karpat halkının prensi Mikhail ile tatilde bir Amerikan psişik olan Raven arasındaki romantizmi özetliyor. Feehan'ın Karpatları bir bakıma proto-vampirlerdir - yani karanlığa dönen Karpatlar vampir olurlar. Karpatlar güneşe duyarlıdır, kan içirler, yemek yemezler, uzun ömürlüdürler, yeryüzünde şekil değiştirebilir ve uyuyabilirler (istedikleri takdirde, sonsuza dek değil, üstünde / dışında uyuyabilirler). Esasen, bu kitapta daha az kullanılmış olsa da, genellikle arkada bir sözlük ve bir dilbilimcinin belirli kelimelerin türetilmesiyle ilgili açıklamasını içeren Macarca'nın daha eski bir versiyonunu konuşurlar. Hikayenin formu, daha sonra dizide yazılan hemen hemen her kitap için temel taslaktır. Mikhail, renk ya da duygu olmadan tek başına bir ömür olduğuna inandığı şeyle yüz yüze gelir. Vampir olma riskinden ziyade "şafakla yüzleşmeye" hazırdır. Raven düşüncelerini psişik olarak duyar ve kendisine ulaşmaya çalışmasına yardım edemez. Konuşurken, birbirlerini alay ederek, renk görmeye ve duygu hissetmeye başladığını fark eder, bu yüzden bu kadın onun yaşam tarzı olmalı. Fakat bir kadın bir Karpat ile nasıl yaşayabilir? Bağımsız bir Amerikalı kadın, tamamen insan olmayan bir erkeğin eski moda sevgisini ve korumasını nasıl kabul edebilir? Vampir avcılarının Karpatlar'ın kötü adam olduğunu düşündüklerini ve maceraya başladığını ekleyin. Seks de. Çok seks, Feehan serisinin ayırt edici özelliklerinden biri. Keyifli bir okuma ve bildiklerime iyi bir başlangıç, daha fazla karakter getirildikçe daha karmaşık hale gelen uzun ömürlü bir dizi.

nickvondra

İlginç fikir. Arsa iyi ve karakterlerin çoğu iyi. Tekrar okuyacağım bir şey değil ama kötü değildi.

nickvondra

Kısa süre önce Asimov'un Galaktik İmparatorluk ve Vakıf üçlemelerini yeniden okudum, gençliğimden hiçbirini okumadım. Hepsi 1950'lerde yazılmış ve oğlan bunu gösteriyor! Gelecekte binlerce yıl geçmesine rağmen, karakterler gazete okuyor, sigara içiyor ve kadınlara ... 1950'ler gibi davranıyorlar. Bununla birlikte, daha büyük masal, çökmekte olan bir imparatorluğun hikayesi ve ölümünden sonra kaçınılmaz "Karanlık Çağlar" ın uzunluğunu azaltma çalışması, hala Roma İmparatorluğu'nun çöküşü için bir alegori ve olası bir uyarı masalı olarak çalışıyor. ABD'nin dünyadaki üstünlüğünün düşüşü. Ve elbette, hala bir bilimkurgu klasiği. Vakıf kitaplarının neden bir filme dönüşmediğini merak ediyorum.

nickvondra

Östrojen ve progesteronum düşük olduğunda semptomlar hakkındaki bilgiler için bu kitabın fiyatı buna değdi. Şimdi kan seviyelerini belirlemek için kan testlerini yapacak bir doktor bulabilirsem tedavi seçeneklerimi bilebilirim! Robin'in devam eden sunumu çeşitli konularda ilginç ve öğreticiydi ve yakında 55 yaşında olacağım halde saçlarımı uzun veya bir at kuyruğu giymenin hala iyi olduğunu öğrenmek güzeldi.