carlostavares17

Carlos Tavares Tavares itibaren 922 91 Abborrtjärn, İsveç itibaren 922 91 Abborrtjärn, İsveç

Okuyucu Carlos Tavares Tavares itibaren 922 91 Abborrtjärn, İsveç

Carlos Tavares Tavares itibaren 922 91 Abborrtjärn, İsveç

carlostavares17

Ben yüz sayfadayım ve şimdi geceleri almayı dört gözle bekliyorum. göreceğiz.

carlostavares17

benim favori kitaplarımdan biri

carlostavares17

Royal Diaries serisi, birkaç gün önce karşılaştığım bir şey. Çok yorgunum ve enerjiden ödün verdim ve şu anda derinlemesine hiçbir şey okuyamıyorum. Bu kitap, dün kütüphaneyi ziyaret ettiğimde dikkatimi çekti. Daha genç okuyucuların hedef kitlesi ile bu kitaplar, bilgiçlik, sıkıcı tarih ve saat listeleri olmadan tarihi öğrenmenin harika bir yoludur. Catherine, Anhalt-Zerbst Prusya Prensesi idi. Babası asaleti olmayan bir Prusya generaliydi. İnanılmaz derecede acımasız, kısır, soğuk ve küfürlü annesinin kraliyet kanı vardı. 12 yaşındayken Catherine, Rusya Hükümdarı İmparatoriçe Elizabeth'in yeğeni Peter III'e nişanlandı. Acı soğukta Prusya'dan Rusya'ya 40 gün seyahat eden Catherine ve annesi, mahkemenin Elizabeth'in korkuyla hüküm sürdüğü siyasi entrikalarla dolu olduğunu gördüler. Başından beri uyuşmayan, çirkin, olgunlaşmamış, sızlanan Peter ile evlenen bir uyumsuzluk. Günlerini oyuncak askerlerle ve tugaydan sorumlu gördüğü iyi giyimli sıçanlarıyla oynayarak geçirdi. İmparatoriçe Elizabeth öldüğünde, Peter tahtını devraldı. Çar unvanının kendisine bahşedilmesinden ancak altı ay sonra, tuhaflıkları ve siyasi anlayışlılığı nedeniyle, hızla gözden düştü. Catherine önderlik etti ve bir komplo kocasını devirdiğinde, 34 yıl boyunca etkili bir şekilde hüküm sürdü. Bu kitap Büyük Catherine'in saltanatını kronometrede değil, tüm kraliyet günlüğü serileri gibi, yaşamın ilk yıllarına ve bireyi nasıl şekillendirdiklerine odaklanır. Catherine hakkında daha fazla bilgi için, uzun zaman önce okuduğum bir kitabı tavsiye ederim Büyük Catherine: Catherine'in Hayatı Büyük, Rusya İmparatoriçesi, Carrolly Erickson.

carlostavares17

İç Savaşta kullanılan teknolojiye ve sadece bu savaşın sonucunu değil, toplum ve günlük yaşamı nasıl etkilediğine ilginç bir bakış. Özellikle sıcak hava balonları ile ilgili bölümden keyif aldım. Bunların ordu tarafından kullanıldığı konusunda hiçbir fikrim yoktu! Bu kesinlikle üst düzey bir "çocuk" kitabı ve muhtemelen sadece savaş veya askeri strateji ile gerçekten ilgilenenler için. Ama eminim o çocuklar orada ve bu kitabın onlar için var olduğuna sevindim. Ayrıca, Lincoln was awesome.

carlostavares17

Henry Huggins ve Ramona'yı düşünürken, Homer Price'ı da ne kadar sevdiğimi hatırladım. Bu kitap şimdi biraz eski kafalı ve bugünün çocuklarının benim kadar seveceğinden emin değilim. Şimdi tarihsel bir kurgu mu?