hlopezlopez

Hector Lopez Lopez itibaren Kewabathan, West Bengal, Hindistan itibaren Kewabathan, West Bengal, Hindistan

Okuyucu Hector Lopez Lopez itibaren Kewabathan, West Bengal, Hindistan

Hector Lopez Lopez itibaren Kewabathan, West Bengal, Hindistan

hlopezlopez

Fareler ve Erkekler, İngilizce dersinde okumakla görevlendirildiğim bir kitaptı. Genellikle uzun zaman önce yazılmış kitap okumaktan hoşlanmıyorum, ilginç görünmüyorlar. Ama bu kitabı gerçekten seviyorum. Bir sürü ilginç karakter vardı; hiçbir şahsiyeti birbirine benzemiyordu. John Steinbeck'in farklı şeyleri sembolize etmek için karakterleri nasıl kullandığını da sevdim. Çok iyi bir ayardır. Ayrıntıları nasıl kullandığını çok iyi anlattı. George ve Lennie Of Fare ve İnsanların ana karakterleri. George ve Lennie gerçekten yakın ama gerçekten farklı. Diğer karakterler gibi kendi kişilikleri de vardır. Slim herkesin sevdiği adam. Curley ortalama; karısına yaklaşan hiç kimseyi sevmez. Curley’nin karısı belaya başlar. Çiftlikte erkeklerle konuşarak dolaşıyor çünkü yapacak bir şeyi yok. George fazla koruyucu, sert adam. Lennie'yi Curley gibi insanlardan korur. Lennie aptal. Kolayca dikkati dağılmış, bilmediğinde bile çok sorun çıkarıyor. Bu kitaptaki bazı karakterler o dönemde olan farklı şeyleri temsil eder. Curley’nin karısı bütün kadınları temsil ediyor. Kadınlar daha birkaç şey yapmak için izin evde kalmak, yemek, temiz ve kocası ve çocukları dikkat. Ama bunu yapmadı. Çiftlikte dolaşıp diğer adamlarla konuşarak Curley'i hayal kırıklığına uğrattı. Sonra Crooks var. O Afro-Amerikan istikrarlı kova. Afrikalı Amerikalıları temsil ediyor. Kölelikten sonra bile Crooks gibi insanlar hala kötü muamele gördü. Siyah olduğu için atlarla birlikte ahırda uyumak zorunda kaldı. Ayar, kitabın çok önemli bir parçasıdır. Sahneyi, hatta bazen ruh halini ayarlar. Ayar bir süre geri döndüğünde kitapları sevmiyorum; En az 1970'ten önce yazılmasını tercih ederim. Ama Of Fareler ve Erkekler için dürüstçe bir istisna yapabilirim. John Steinbeck, ortamı tanımlayan iyi bir iş çıkardı. Çok fazla ayrıntı kullandı ve kitabı çok daha iyi hale getirdi. Sanki oradaymış gibisin. Bazı kitaplar ne söylediklerini biliyorsan bir şey görebilirsin, ama 1920'lerde olduğundan neye benzediğini hayal etmek zor. Genel olarak Of Fareler ve Erkekler gerçekten sevdim. Karakterlerin hepsi farklıydı. Onları yapan kendi nitelikleri vardı. John Steinbeck ayrıca kadınları ve Afrikalı Amerikalılar gibi şeyleri simgelemek için karakterlerini kullandı. Hepsini bir araya getirmek için ortamı tanımlayan iyi bir iş çıkardı. İlk başta kitabı istediğimi düşünmedim, gerçekten yaptım.

hlopezlopez

This book was pretty good but I'm not sure how accurate it is. There are details in this book that are not expressed in Jaycee Dugards book or in other sources.

hlopezlopez

I liked the one for grown-ups! I'm looking forward to reading about understanding how to show and receive love from each of my children individually- the way God designed.