pvping

Que Mi Mi itibaren Stare Załubice, Polonya itibaren Stare Załubice, Polonya

Okuyucu Que Mi Mi itibaren Stare Załubice, Polonya

Que Mi Mi itibaren Stare Załubice, Polonya

pvping

Günümüz toplumunda, insanlar medya kapsamına giriyor. Cep telefonlarımızda ve bilgisayarlarımızda 7/24 bize ulaştırırız. Oradan birbirlerine mesaj atabilir veya dünyaya tweet atabiliriz. Bu, bizi haftada bir kez kapımızın dibine tarafsız bir şekilde yazılmış iyi bir kağıt atıldığında “eski güzel günler” hakkında hatırlattığımız noktaya bombaladı. "Etkileme Makinesi" nde Brooke Gladstone bize eski güzel günlerin olmadığını hatırlatır. Medya, Maya’dan beri (ve belki de ondan önce) işlevsiz ve yüzümüzde. Bu grafik romanında Gladstone, okuyucuyu medyanın tarihi boyunca eski tablet ve taş oymacılığından çağdaş manifatura ve tweet'lere kadar yönlendirmektedir. Bunu yaparken okuyucuyu medyanın ne olduğu sorusuna sorar; bize yardım etmekten daha fazla acı veriyorsa; medya bu şekilde devam ederse kültürümüzün ne olacağı. Kitap, en sevdiğiniz lise öğretmeni tarafından öğretiliyormuşsunuz gibi yazılmıştır. İlk başta tekrar "tarih dersinden" şikayet ediyorsun ama yakında kendini tamamen meşgul buluyorsun. Resimler öldü! Bunlar kısmen politik karikatür ve kısmen sanattır. Bazen, grafikler hikayeye metinden daha iyi dayanıyor. Yazıda kesinlikle liberal bir eğilim var ama Gladstone'un argümanının tezini içermiyor. Gazetecilikte var olan kusurları bile kabul edip itiraf edebilmektedir. Kitap, konu ile ilgili bir ders kitabından çok daha fazla ilgi çekici olmasına rağmen, zaman zaman zilin çalmasını bekleyen bir öğrenci gibi hissettim, böylece kovulabilirdim. Siyaset bilimi, gazetecilik ya da iletişim ile ilgilenenler arasında harika bir kitap olduğunu düşünüyorum. Adamlar için tarihte biraz fazla aceleci ve aynı zamanda halsiz davranıyor. "Hak ettiğimiz medyayı elde ediyoruz" tezini tamamen anlıyorum ve bunun inanılmaz derecede dokunaklı bir ifade olduğunu düşünüyorum. Ancak, bazen beni bununla birlikte kafama attığını hissettim. Yine de, kesinlikle bu grafik romanı tavsiye ederim! www.iamliteraryaddicted.blogspot.com

pvping

Dil biraz güncel değildi ve bunu bir saat boyunca okuduktan sonra yerinde olmadığımı hissetmeye başlayacağım, ama eğlenceliydi ve kötülüğün doğası hakkındaki bazı fikirleri sıralamamda bana yardımcı oldu. Kötülüğün pek çok şekli vardır ve genellikle düşündüğümüz şey değildir. Evet, doğru, yarı romantizm kitabından kötülüğün doğası hakkında fikir edindim.

pvping

Harika bir kitap, o zaman onu sevdiğimi hatırlıyorum ve hala kütüphanemde, tekrar okumalıyım.

pvping

Bu kitap beni çok korkuttu, yalnız olmama rağmen mutfağımda birisinin olduğuna yemin edebilirim!

pvping

Bu kitabın yavaş bir başlangıç olduğunu ve daha iyi alamadığını hissettim ...

pvping

Bu kitapta bükülmeler! Bitiş! Bir yıl sonra 6. kitaptaki açıklamalara dayanarak son kitabın ne getireceği konusunda hala spekülasyonlar var.

pvping

Büyülü, lezzetli, balık romanı.

pvping

What an amazing read. It is an easy read taking me two days to read it from start to end. It may have come off as a better book to me for two reasons. One I am very interested in Bob Marley's music and secondly on my honeymoon in January my wife and I took the bus trip from Ocho Rios to Bob's birthplace/resting place Nine Mile. Mother Booker focuses on Bob the person and not so much the musical part of his life. A lot of the book gives the story of his final days on earth and his beliefs in the Rastafarian religion.