infoe321

Antonella Cecchi Cecchi itibaren Penangimetta, Kerala, Hindistan itibaren Penangimetta, Kerala, Hindistan

Okuyucu Antonella Cecchi Cecchi itibaren Penangimetta, Kerala, Hindistan

Antonella Cecchi Cecchi itibaren Penangimetta, Kerala, Hindistan

infoe321

Bir bilim-kurgu kitabı, üç farklı karakter perspektifinden, biri Brezilya'nın modern gününde, biri otuz yılda bir ve 1700'lerde anlatıldı. Arka kapak kancası, bir şekilde birbirine bağlı olduklarını söyledi. İki yıl boyunca Brezilya'da yaşadığım gerçeğiyle birlikte beni ilgilendirmek için bu yeterliydi. Yaptığım iyi şey. Bu kitabın Brezilya'da yaşamamış olan birine nasıl anlaşılabilir olacağını bilmiyorum. Hayır, anlaşılabilir değil, sadece yazarın o kadar fazla Brezilya dilbilgisi ve konumlarını fırlatması: Öyleyse, hikaye ile sözlük arasında sürekli olarak ileri geri çevirmek zorunda kalacaksınız veya tüm zaman boyunca wikipedia'da oturum açmak zorunda kalacaksınız. Egzotik yerleri ve kültürü tanıdığım gerçeği, başka türlü olacağını düşündüğümden biraz daha zevkli hale getirdi. Genel olarak kitap sonunda iyiydi. Başlangıç biraz gecikti, orta ve son yarı ilgimi biraz daha artırdı ve sonuç biraz garip ama ilginçti. Bence bu kitabın sahip olabileceği kadar iyi çıkmamasının iki nedeni vardı. 1) Yazarın yazı stili beni çok kaybetti. Bazı yerlerde kafa karıştırıcı düzdü. “Yani ... şimdi bir teknedeler mi? Bu ne zaman oldu?” vb. 2) Bu kitap kesinlikle bir bilim kurgu kitabıdır, ancak ilk yarıda meydana gelen olayların çoğunun bununla hiçbir ilgisi yoktur. Bu kötü değil, ama kitabın daha sonraki yarıda bilim-kurgu elementine geçişi, aceleyle ve kafa karıştırıcı görünüyordu. Genel olarak .... meh. Eh işte. Kesinlikle herkes için değil.

infoe321

çok komik.

infoe321

** spoiler uyarısı ** Jessica Darling ve Marcus Flutie ile geçirdiğim haftanın sona erdiği için üzgünüm. Bu romanların beşini de bir hafta içinde okudum. Özensiz ilkleri ve ikinci yardımları sevdi ama Charmed Thirds ve dördüncü geliyor ile hayal kırıklığına uğradım. Neyse ki, Perfect Fifths beni hayal kırıklığına uğratmadı. Megan McCafferty, bu roman olmasını istediğimden daha kısa olmasına rağmen, diziyi bitiren muhteşem bir iş çıkardı. Beş kitabın tamamında Jessica'nın hırsızlığına gülmekten keyif aldım, ama sonunda Marcus'un kafasına bakmak ve ne düşündüğünü görmek çok harikaydı. Marcus Jessica üzerinde casusluk yapmak için sütunun arkasına saklandığında güldü, duşta kendini memnun ettiğinde kızardı, başka bir Jessica'nın nasıl olmayacağını düşündüğünde ağladı, Barry Flutie karaoke sahnesine girdiğinde seslendi ve tekrar hikaye olarak ağladı Jessica ve Marcus kararına geldi. Onların aşklarının şimdi ve sonsuza dek var olup olmayacağını merak etmeden, diziyi tekrar okumayı dört gözle bekliyorum.

infoe321

Babam bana bu kitabı on bir yaşındayken verdi. Ben okumaya devam böylece üst üste birkaç gece geç kalıyorum hatırlıyorum. Bu kitabı çok sevdim. Ve bir yetişkin olarak tekrar okuduğumda çok sevdim.

infoe321

Şimdiye kadar okuduğum en iyi kitaplardan biri değil ama amacına hizmet etti.

infoe321

Bu kitap serisini çok seviyorum. Çok iyi ve bir şey hariç, bu sonuncusu mükemmel bir şekilde sona erdi.

infoe321

İlk başta, bu romanı içeri girmek için biraz zor buldum, neden olduğundan emin değilim. Beni muhtemelen yarıya kadar çekmedi. Benim sorunum ana karakteri Faythe biraz sinir bozucu buldum gerçeği yatıyordu düşünüyorum. Kitabın Were-cats ile ilgili olmasından çok hoşlandım, Kediler üzerinde yoğun bir şekilde yer alan bir roman okumadım, bu yüzden biraz farklı okumak ilginçti. Beni yanlış anlamayın, vardiyacıları ve benzerlerini seviyorum, ama çeşitliliğe sahip olmak güzel! Faythe'ın Kardeşleri ile etkileşimini sevdim. Hikaye zaman zaman acımasız ve oldukça karanlık ve bana sonuna doğru perçinlenmişti. Bu kitabı değerlendirmek için zor bir zaman geçirdim, ama 3 & bir buçuk yıldız verdi. Bu kötü bir okuma değil ve dizideki bir sonraki kitaba devam edeceğim.

infoe321

Kahretsin, nihayet şok edici bu kapı tokmağını bitirdim. Hala üç yıldız alıyor. Editör ilk 150 sayfayı kesebilirdi ve hala biraz fazla olurdu.

infoe321

Gerçekten, gerçekten bu kitaba girmeye çalıştı ama başlangıçta sonuna kadar toplamaya başladı.

infoe321

Dan Brown'un Da Vinci Şifresi ve Kayıp Sembol beni bağladılar dışında asla böyle bir kitabı yoktu. Öncül alışılmadık bir aşk hikayesinin göstergesi olabilir ve evet öyle ama bundan daha derin bir şey ve aslında benim için çalışıyor. Düzyazı ve yazma, romanın espri ve temposu mükemmel. Andrew Davidson'un yanık kurbanı ve hayatına giren ve onu kurtarmanın yolunu gösteren kadın hakkındaki ilk romanı, beni asla takmamı beklemediğim bir hikaye. Tüm kitap koleksiyoncuları için okunmalı ve olmalıdır. :)

infoe321

Marquez'in tarzı benim için çok zordu. Tarzının İspanyolca'da daha zahmetsiz olup olmadığını bilmiyorum çünkü eğer öyleyse, benim için çeviride bir şey kayboldu. Kitabın üzerinden geçmek aylar sürdü. Hikayenin kendisi güzel. Zorluğum, anlatı stiliyle ilgiliydi: doğrusal değildir, alışılmadık bir üçüncü kişi anlatımıdır ve Marquez asla hikayeye yerleşmenize izin vermez, genellikle sizi tuhaf bir teğetten çeker. Ve akıcı, yakın başıboş bilinç akışları. Yine de, hikaye iyi ve karakterler şiddetli ve güçlü. Okumaya değer.

infoe321

Bu kitabı okurken bir çok kez LOLLUM ve sözlerini okurken Tony'nin sesini duyabiliyorum. Bu kitap, diyalogda olmayan açık ara en çok kullanılan kitaplara sahiptir. Şimdi Tony ve Eric'in Le Halles mutfağında pişirdiği bölümü izlemek istiyorum.