findleolin

Lin Jack Jack itibaren Kazandere Köyü, 25430 Kazandere Köyü/Tortum/Erzurum, Türkiye itibaren Kazandere Köyü, 25430 Kazandere Köyü/Tortum/Erzurum, Türkiye

Okuyucu Lin Jack Jack itibaren Kazandere Köyü, 25430 Kazandere Köyü/Tortum/Erzurum, Türkiye

Lin Jack Jack itibaren Kazandere Köyü, 25430 Kazandere Köyü/Tortum/Erzurum, Türkiye

findleolin

Neal Plantinga, çağdaş okurların kendi dünyamızda önceki nesillerin "günah" olarak adlandırdıklarını görmelerini sağlamak için, Hıristiyan geleneğinin Ağustos ve Kalvinistik akıntılarından büyük ölçüde yararlanmaktadır. Plantinga'nın sadece parmakları işaret etmek ya da kınamak için olmadığı bir kaç sayfa açıktı; aksine, modern (daha 'terapötik') düşünce biçimlerinde neredeyse tamamen kaybedilen bir düşünce ve duygu biçimini aktarmaya çalışıyor. Edebi kahramanı CS Lewis gibi, Plantinga’nın, halk konuşmalarının içine yerleştirilmiş anlamlara gösterdiği dikkat, günah kavramının birçok Hristiyan da dahil olmak üzere birçok insana ne kadar yabancı olduğunu göstermesine izin verir. Bu yüzden bu kitap, içeriği tek bir kelimenin arkasına yerleştirmek için yapılan sürekli bir girişimdir: günah. Plantinga'nın bir şeylerin bende yanlış olduğu ve dünya ile ilgili yanlış bir duyguyu açığa vurmayı reddetmesi, geleneksel bir harmatolojinin belki de erdemli olan bir şefkatli cesarete ışık tutuyor. Şaşırtıcı bir şekilde, kitap okumak için iç karartıcı değil ya da çevresi hakkında aşırı karanlık bir değerlendirme yapmıyor. Aslında, kitap günah doktrininizin lütufla ilgili söylediklerimizi nasıl nitelendirdiğine dair net bir açıklama ile doruğa çıkıyor. Bu kitap sadece sağlam teoloji değil aynı zamanda usta nesirdir. Kitabın kendisi, Plantinga'nın hiçbir yerde doğrudan ifade etmediği - günah doktrininin dünyaya, Tanrıya ve birbirimize olan zevkimizi arttırdığı gerçeğini ortaya koyuyor.

findleolin

Bush Jr.'ın insan tarafında bir bakış sağlayan bu anının her bölümü de başkanlığındaki ana temalarla ilgileniyor. Burada dürüst olmalıyım: Bu kitabı okumak istediğime karar vermemin temel nedeni, Irak'taki savaşı hakkında ne söylemek istediğini görmek istiyorum; ve S. Hüseyin'in varolmayan Kitle İmha Silahını bulma konusundaki ilk beklentilerinin en büyük floplarından birine nasıl dönüştüğü. Elbette S. Hüseyin'in tehlikeli bir rejim olduğuna dair gerekçeleri vardı. Bununla birlikte, Amerikan ordusunun neden İran ve Kuzey Kore'yi benzer zulümlerden kurtarmadıklarını merak etmekten başka bir şey yapamadık, aynı derecede anlaşmazlığı kışkırtma ve Amerikan yaşamlarını tehlikeye atma yeteneğine sahip iki tehlikeli ülke. İran ve Kuzey Kore meselesine sadece birkaç sayfa ayrılmıştı. Sadece daha fazla ayrıntı vermesini diledim; en azından ABD'nin bu iki haydut varlığın tehditlerini etkisiz hale getirmek için gelecekte nasıl bir çerçeve inşa etmesi gerektiğini tanımlayabilirdi. Halkın çoğunun başkanlığının ana 'başarısızlığı' olarak adlandırdığı mali kriz de bu kitabın ana söylemlerinden biriydi. 11 Eylül isabetinden önce, sıradan Amerikalılara vergi indirimleri getirdiğinde internet baloncuk patlamasını öngörmüştü. Yine de bir yıllık yıldönümünü bir başkan olarak geçirmeden önce onu çok etkiledi: 11 Eylül trajedisinden kısa bir süre sonra, "Dow Jones, tarihteki tek günlük en büyük düşüş olan 684 puanı attı". Bu yüzden önemi daha iyi vurgulayamadı: terör örgütlerinin dünya istikrarını tehdit etmede ne kadar az başarı elde ederse, o kadar iyidir. Ve bir şekilde Taliban'ı Afgan tahtından atmanın zaferlerinin Ortadoğu'yu nasıl daha istikrarlı bir yer haline getirdiğini açıklamak için oldukça inandırıcı bir iş yapıyor. Bununla birlikte, Arkasında Çocuk Yok politikasını imzalamak, Medicare sistemini modernize etmek, küresel AIDS ile mücadele etmek ve birçok Doğu Avrupa ülkesinin NATO'ya kabulü için çerçeveyi güvence altına almak gibi (daha az tanıtımı yapılan) miraslarından bazılarını vurguladı. Zaman zaman oldukça öznel olabilen bazı hesapları da dokunaklı hikayeler olabilir. Başkanlığı hakkında ne düşündüğünüzden bağımsız olarak, bu kitabın, özellikle Amerikan tarih meraklıları için hayal kırıklığı yaratan bir okuma olmayacağından emin olabilirsiniz.

findleolin

Gerçekten harika bir kitap. Çağımızda erkeklik hakkında konuşan çok fazla kitap yok. Bunun yazıldığı için mutluyum ... 90'lı yılların başlarına dayanıyor ama her şey hala geçerli. Keşke daha gençken okudum.

findleolin

Kesinlikle bazı görüşlerimi din ile mücadele, ama bu iyi bir şeydi!

findleolin

Zengin, on iki yaşındaki Maggie, 1900 yılında ailesiyle birlikte Galveston, Teksas'ta büyük bir evde yaşıyor. Son zamanlarda Maggie, ailesi tarafından göz ardı edildiğini hissetti. Babasının, aile için ev işleri yapan yetim bir çocuk olan Felipe'ye gösterdiği dikkat, oğlunu tercih edeceğine inanıyor. Şimdi annesi hamile olduğuna göre, yeni bebeğin ailesinin kalbindeki yerini alacağından korkuyor. Babası annesini Houston'daki doktora götürdüğünde Maggie, yaşlı, hasta temizlikçi ve huysuz aşçı ile yalnız bırakılır. Kasaba bir kasırga beklese de, asla vuracak korkunç bir fırtına beklemiyordu. Rahatsız olmasına rağmen, fırtına şiddetli ve sular yükselirken, Maggie hayatta kalacaksa yardım için Felipe'ye başvurması gerekebilir. Bu kitabı tarihi afet hikayelerini seven genç okuyuculara öneriyorum.

findleolin

Bu romanı okumayı yeni bitirdim. İlk iki sayfada neredeyse bir roman olduğunu unuttum ve bir tür kitap olduğunu düşündüm! Yazarın neredeyse etrafımdaki her şeyi hissedebiliyor ve koklayabiliyormuşum gibi ayarı net bir şekilde tanımlamasını sevdim. Ama yazarın roman boyunca net mesajlar verdiğini düşünüyorum. Yazar romanın sonunda bir şeyler koştu ve her şeyi bir araya getirdi.

findleolin

Sevmek istemesine rağmen, bir arkadaşımdan hediye olarak almasına rağmen, hissetmedim.

findleolin

Birkaç haftadır sabun yapımı araştırıyorum ve konuyla ilgili birkaç kitap okudum ve bu şimdiye kadar benim favorim. Örtü, IMO, iyi değil ... Öyleyse, kapağından yargılamayın. Yüz, vücut, saç, bebek, mutfak, çamaşırhane, sıvı sabun, vb. İçin bitkisel bazlı sabun için iyi temel ve lüks özel tariflere sahiptir (kapsamlılık için sığır donyağı içeren bir temel tarif içerir). Resimleri ve sadeliğini seviyorum. Bilimsel sabunlaştırma sürecini anlamak istiyorsanız, bu kitabı almamalısınız. Tariflerden birkaçını denedim: Greyfurt Esansiyel Yağı, Nane ve Çay Ağacı Uyandırma Barı ve Lavanta ve Yulaf Ezmesi Eksfoliye Edici Bar ile Temel Tarif İki. Hepsi mükemmel çıktı.

findleolin

Epcot yolunda e-okuyucumda bu kitabın içindeydim ve sonra e-okuyucum öldü. Son 30 sayfayı bitiremediğim için küçük bir işaret aldım. Oh iyi. Kısa bir inceleme yazabilmek için yeterince okuduğumu hissediyorum. Tüm komplo hakkında yorum yapamadığım için, birkaç şey hakkında görüşlerimi verebilirim. Her şeyden önce, YA olarak düşüneceğim bu değil. Daha çok okunan bir orta sınıftır. Bununla birlikte, büyüleyici olduğunu düşündüğümü söylemeliyim. Kibirli bir ejderha ile temiz bir hikaye (ki komik olduğunu düşündüm). Büyük bir gurur gösteren ve küçük bir çocuk tarafından tökezlenen herhangi bir karakter benimle brownie puanı kazanır. Arsa hızlı ve zaman zaman biraz tahmin edilebilir. Bunun bir kusur olduğunu düşünmüyorum; Sonuçta, 11-13 yaş grubu için en uygun olan bu kitabı okuyan bir yetişkiyim. Ben bir adım önde arsa kalmak umuyoruz. Dediğim gibi, bu inceleme kısa ve tatlı. Ereader içeriğim silindiğinden kitabı bitiremedim. (Bilgisayarımın TEKRAR düştüğünü ve dosyaları bile yedekleyemediğimi söylemiş miydim?) Kitabı beğendim. Basit ve temiz. Bence masal tipi kitaplardan hoşlanan genç kızlar (ara yaş) bu kitaptan hoşlanırlar.

findleolin

Çok memnun oldum. Cloud Atlas kadar orijinal değil ve biraz fazla duygusal. Fakat anlatısal sesler ilgi çekiciydi ve bunu söylüyordu, herkes zorbaların gelmesini sağlamayı seviyor, değil mi?

findleolin

Hikayeyi ve geçmesi gereken çeşitli denemeleri seviyorum. Sadece hayat bu kadar maceracı olsaydı. Ve sonunda nerede bittiğini seviyorum. Hayatta çok doğru ...

findleolin

Herkese tavsiye ederim - özellikle işleri çok ciddiye alma eğiliminde olanlar. Belirli durumlar hakkında en ilginç görüşlere sahiptir ve bugün hala geçerlidir - aslında, belki de bugün yayınlandığı zamanki gibi geçerli olabilir. Kesinlikle hayata bakışım üzerinde güçlü bir etki.