jennystout

Jenny Stout Stout itibaren Virginia Gardens, FL, Birleşik Devletler itibaren Virginia Gardens, FL, Birleşik Devletler

Okuyucu Jenny Stout Stout itibaren Virginia Gardens, FL, Birleşik Devletler

Jenny Stout Stout itibaren Virginia Gardens, FL, Birleşik Devletler

jennystout

Yayınlandı: 2005, Simon & Schuster Yaş: 4-8 New York City Central Park Hayvanat Bahçesi'nde bir yuva paylaşan ve ebeveyn olmak isteyen iki erkek penguen hakkındaki gerçek hikayeye dayanan bu büyüleyici, küçük çocukları ve yetişkinleri büyüleyecek. Burada tartışılması gereken çok şey var: Farklı olmak, ebeveyn olmanın anlamı, farklı aileler ve elbette bir penguen ortamı, penguen türleri ve yumurtalarını nasıl yumurtadan çıkardıkları sorun değil. Suluboya resimler metinle mükemmelleşiyor; iki erkek penguen diğer penguenlere benziyor, ancak çizer ifadeleri ve jestleriyle komik ve sevimli görünmelerini sağlıyor. Şahsen bu hikayeden cinsellik hakkında derin bir tartışma beklendiğini düşünmüyorum. Çocuklar çoğunlukla sevimli, aptal küçük penguenlerden memnun kalacaklar. Yazar, hikayenin tüm gerçeklerini kitabın sonunda bir notta veriyor. Çocuklar gerçek Roy, Silo ve Tango'yu görmek için Central Park Hayvanat Bahçesi'ni ziyaret etmek isteyebilirler.

jennystout

Bu, anneleriyle bile bilmedikleri bir ay geçirmek için ülke geneline giden 3 Kızkardeş hakkında okunması kolay bir kitaptı. Kara Panter hareketi sırasında 1968'de kuruldu. Anne evde çocuklarının yanında olmasını istemez, bu yüzden onları yalnız kalması için gün boyunca yemek ve kalmaları için Merkeze gönderir. 3 kız kısa süre sonra kendilerini babaları ve büyük anneleri (büyükanne) ile evde hiç sahip olmadıkları şeyleri görüp öğrenirken bulurlar. Sadece 11 yaşındayken, yaşlarının ötesinde olgunlaşmıştı. Çok dokunaklı bir hikaye.

jennystout

Notwithstanding that the book is 3/4 chemistry/physics, if you're into perfume and the science of smell, the other 1/4 is really interesting. It's basically how Luca Turin came up with a new (or not so new if you know some of the history) theory of how we smell. He (Turin) seems a bit too erudite for the average person (me) to have a conversation with, but his story was compelling nonetheless. The author does a fair job in dumbing it down a bit. An underlying theme is how many of the scientists involved in the field can be such luddites. It's also interesting to learn which perfumes the "emperor of smell" actually enjoys.

jennystout

i'm only a few chapters in but this is pretty rubbish so far. Read a few more chapters now - i increasingly dislike it. Characters called Huck, implausible, unprofessional events. It's nearly over and i hope at least one if not all of the characters end up dead.