loytoesineiden

L O Y T O _ O Y T O _ itibaren Texas itibaren Texas

Okuyucu L O Y T O _ O Y T O _ itibaren Texas

L O Y T O _ O Y T O _ itibaren Texas

loytoesineiden

İlk Okumalar, hediyeler hediye, teşekkürler goodreads, çok keyifli, kızlığımın bir tadı.

loytoesineiden

Bu kitabı 24 saatten az bir sürede okudum. Son 2 sayfa dışında her parçasını sevdim, aksi takdirde 5 yıldız verirdim. Yazma harikaydı ve hemen birlikte taşındı. Seattle bölgesinden olmak, yazarın kitapta yazdığı yerleri okumak eğlenceliydi. Kahramanı, bir dizi olayda hayatı çökmüş olan zengin, mükemmeliyetçiydi. Ancak, ayağa kalktı, ateşten geldi ve sonunda kendini (ve diğerlerini) gerçekten sevmeyi öğrendi. Peki, sancılığım ne? Sonun kitabı mahvetmesi. Sanki hayatının nasıl olduğuna (aşırı miktarda parayla) geri dönecek ve çok çalıştığı her şey sadece gidecek gibi. Sanki mücadeleleri bir test gibiydi ve bir kez ustalaştığında, bunun için ödüllendirilecek. Neden kendisi için yarattığı hayatı yaşamıyor? Sonunda çok hayal kırıklığına uğradım.

loytoesineiden

Bu ortaokulda en sevdiğim kitaplardan biriydi ... Sana hangi yıl olduğunu söylemeyeceğim ... Son zamanlarda tekrar okudum ve hala iyi! Mükemmel genç yetişkin fantezi!

loytoesineiden

AMERİKAN PROMETHEUS; Kai Bird ve Martin Sherwin'in J. ROBERT OPPENHEIMER'İN ÜÇLÜĞÜ VE TRAGEDİSİ, bu çok araştırılmış biyografiye yapı ve tarihsel içgörü kazandırmaya çalıştığı için daha uygun bir şekilde adlandırılamadı. Tarihsel içgörü hakim temadır. Oppenheimer'ın Berkeley'deki derneklerine, sosyal nedenlere sempatisine, Nazi Almanya'sından kaçan tanıdıklara duyduğu ilgiye ve çevresine ilgi duyan insanların edebiyat, müzik, yabancı dillerdeki tutkularıyla geniş bir alana yer verilmiştir. , felsefe ve psikoloji ile kendi teorik fizik alanı. Bu derneklerin minutileri aşırı görünebilir. Ancak, okuyucunun sabırlı olması gerekir. Bütün bunlar, Trinity sonrası dönemin temelini atmaktır. McCarthy döneminin histerisi, yasadışı gözetim ve telekaplarla birleştiğinde siyasi düşmanlar tarafından Oppenheimer'ın itibarını lekelemek için kullanıldı. Bird ve Sherwin, histerik bir Zeitgeist'e güvenmekten daha fazlasını yapar. Siyasi çatışmanın ve kişisel doğruluğun yetersizliğini ortaya koyuyorlar. Daha geniş bilim topluluğu için, Oppenheimer'e karşı yürütülen zulüm, etkilerinin herhangi bir kamu politikası tartışmasından nasıl sınırlandırılacağına dair acı verici bir örnektir. Bilgilendirilmiş görüşler ve hatta dilekçeler, sadece kamuoyundaki tartışmaları önlemek için değil, zaman zaman Başkan'ı muhalif danışmanların etkisinden soyutlamak için de ayrım gözetmeksizin sınıflandırıldı. Bu tarihsel tema, uluslararası politikanın konusu olan sert ve kıvrımlı oyun adamlığını maskeliyor. Hem halkın hem de basının açık olarak kabul etmeye isteksiz olduğu bir gerçektir. Okuyucu üzerindeki etki hem dehşet verici ve alarmdır. Atom bombasını düşürme politikası ve nükleer silahlanma yarışının yolunu açan kararlar yeniden tartışmaya açıldı. Öncü bir teorik fizikçi, karizmatik akıl ve hırs güdümlü lider Oppenheimer, atom enerjisinin sırlarını ortaya çıkardı ve bunun için cezalandırıldı. Hikayenin entelektüel konusu tarihsel konudan daha zorlayıcı ve büyüleyici. Oppenheimer, bilim tarihinde önemli bir figürdü: Nobel ödüllüleri de dahil olmak üzere en iyi fizikçilerin puanları fikirlerini oluşturdu. Fizikteki bu ilerlemelerin teknik doğası göz önüne alındığında, yazarlar sadece ilham aldığı bilimsel başarıları ifade edebilirler. Einstein, Bohr, Feynman, Heisenberg ve diğer onlarca kişi Oppenheimer'ın hayatına çeşitli noktalarda girip çıkıyor. Bu isimler pratikte hanehalkı kelimelerdir, ancak birkaçımız tam bilimsel katkılarını tanımlayabiliriz. Avrupa'nın Oppenheimer gençliğinde bilimin merkezi olduğunu ve hem Almanya'dan kaçmak zorunda kaldıkları hem de Oppenheimer ününe çekildikleri için en üst düzey bilimsel zihinlerin ABD'ye çekildiğini fark etmek rahatsız edici. Bu uzun bir kitap, ama iyi çabaya değer. Hem ayıltıcı hem de düşündürücü. Son olarak, kamusal rolü sayesinde kamu bilincinde bir sembol haline gelen bir kişiyi detoksize eder. Bu kitap, çok insani bir dahinin değişen çelişkilerine dikkat çekiyor.

loytoesineiden

Bu hikayeye karışmak biraz zamanımı aldı. Karakter tabanlı hikayeleri sevme eğilimindeyim ve bu daha çok konum tabanlı bir hikayeydi. Yer, cam oda, karakterleri birbirine bağlayan iplikti - onlarca yıldır, büyük olaylardan ve çeşitli hikayelerden. Hikayenin bazılarında örtüşen karakterler vardı, ancak hepsinin ortak yeri vardı. Biraz dalgalı okumak ilginçti.