sergey_kolpakov

Colotune CG CG itibaren Texas itibaren Texas

Okuyucu Colotune CG CG itibaren Texas

Colotune CG CG itibaren Texas

sergey_kolpakov

Muhtemelen yirminci yüzyılın en önemli belgelerinden biri olan bu kitap, modern dünyanın sömürge kökenlerini açıkça ve titizlikle izler ve ekonomik dayanaklarını köle ticaretindeki ana rollerine bağlar. Bu kitap, büyük hükümet ve özel kuruluşun köle ticareti köklerinin son eserlerinden biri olarak yaşıyor. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, yeniden yayınlanmış formunda bile nadirdir. Bu kitap, hiç bir şekilde isim vermiyor, tarihleri, yerleri ve bazen hükümetleri, bankaları ve diğer işletmeleri temsil eden köle tüccarlarının işlemlerini açıkça gösteriyor. Okunmalı.

sergey_kolpakov

İngiliz kaşif Kaptan Cook ile o kadar ilgileneceğimi bilmiyordum, ama bu kitabı yazamadım. Cook'un Pasifik'teki günümüz maceralarında Cook'un seferlerini takip ediyor. Horowitz, 18. yüzyıl İngiliz yelkenciliğinin en ilginç factoidlerini ve tarihsel hesaplarını Pasifik Adaları ve mevcut sosyal çatışmaları ve ekonomik mücadeleleri ile ilgili modern seyahat yazıları ve gazetecilik ile birleştiriyor. (Ayrıca Tavan Arası Konfederasyonlara bakınız)

sergey_kolpakov

17. yüzyılda Hindistan'da kurulan tarihi kurgu, Hindistan'ın "en efsanevi ve tartışmalı imparatoriçelerinden biri - parlaklığı ve kararlılığı sayısız engelleri aşan ve sevgisi Babür imparatorluğunun seyrini şekillendiren bir kadın" hakkında. Yazar ortamı hayata geçirir ve karakterleri iyi geliştirir. Biraz Külkedisi hikayesi, gerçekliğe dayalı.

sergey_kolpakov

Kabul edeceğim, bazen bir kitabı kapağına göre yargılarım. Bu yüzden, bir ay geçirdim ve onu okumaya gelmeden önce, geç Jim Carroll tarafından Petting Hayvanat Bahçesi'nin kapağındaki çarpıcı yarım yamalak kuzgunu fark ettim. Bu kitap, Michelle için bir kazananın, psikolojik bagajın, ilginç bir sanatçı kahramanının ve hatta mistik bir varlığın tüm ayırt edici özelliklerine sahiptir, ancak kendimi ünlü genç neo-gerçeküstü ressam ve sepet olan Billy Wolfram'ın hikayesine bulduğum kadar -kendi, kendimden eşit derecede çekildiğini gördüm. Bu ilginç bir kitap. Bu da zorlu bir okuma değil, bu yüzden tavsiye ederim. Sadece kitaplarda çok sevmediğim didaktik bir ton alan, gerçekten, sanatta, hayatta, pişmanlık üzerine birçok büyük diyalog bloğu, ders veriyor. Aynı zamanda, bu tartışmaların içeriğinden keyif aldım - sanatın tarihsel yönleri beni içine çekti. Peki benim sorunum tam olarak nedir? Belki Billy Wolfram'ın yaptığı röportajlar bana bir ressam olan kendi kardeşime çok fazla şey hatırlattı. Hayır, kardeşi Diego Velasquez'in bilinçaltı ruhsal tabloları nedeniyle zihinsel bir bozulma yaşamıyor, ancak özellikle görsel sanatlar konusunda biraz uzun soluklu olabilir. Jim Carroll'ın kitabı da öyle, ve belki de onu biraz düzenlemeden önce öldü.

sergey_kolpakov

Bu bulanıklığı okuduktan sonra beklediğimden oldukça farklı olduğu ilginç bir hikaye.

sergey_kolpakov

The story of John Snow is a classic in both epidemiology and mathematics. Johnson's telling of the events and thinking that lead to Snow's confirming his theory of water borne contagion of cholera is both entertaining and informative. I've read several more concise accounts of the incident, but this is my new favorite. It puts Snow in the context of his time, showing how different and diverse the culture around London was in rich detail. The author also shows how the work of some of his contemporaries helped Snow look in the right places for the evidence he needed. A great case study on data based reasoning that illuminates the complexity of the times.

sergey_kolpakov

Bring it on

sergey_kolpakov

This was one of the 2004 RUSA Notable Books winners. For the complete list, go to http://www.ala.org/ala/mgrps/divs/rus...

sergey_kolpakov

I loved this book, though I'd be the first to agree that if you're looking for dramatic statements about the human race, go elsewhere. This is pure dramatic entertainment. It's written very well, and a little freaky, but as long as you don't need to get out of bed after reading it at night, you won't get overly scared... (Best of all, the plot holes are all tied up by the end of the series.)